theme wordpress

جلسه نمایندگان ناظرین دوره کمک پرستاری یکساله با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اراک

در ابتدا با حضور نمایندگان معاونت پرستاری، آقای دکتر نامق مدیر درمان و آقای شمسی مدیر پرستاری دانشگاه، آقای غنجی رئیس نظام پرستاری، خانم دکتر گل آقایی رئیس دانشکده پرستاری د انشگاه علوم پزشکی اراک نشست شورای هماهنگی برگزار و پیرامون مسائل و مشکلات پرستاری بحث و گفتگو شد.

سپس نمایندگان معاونت پرستاری همراه با اعضای شورای هماهنگی از بخشهای مختلف بیمارستان امیرالمومنین بازدید نموده و از نزدیک از نحوه ارائه مراقبتهای اولیه، عمومی و تخصصی پرستاری به بیماران قرار گرفتند و ضمن قدردانی از پرستاران با آنها گفتگو کردند.

در پایان دکتر مداح و آقای دکتر لک نمایندگان معاونت پرستاری همراه با اعضای شورای هماهنگی با آقای دکتر طاهر احمد رئیس محترم دانشگاه دیدار و پیرامون مشکلات پرستاری گفتگو کردند.
دکتر مداح از اتحاد و همبستگی بین روسای نظام پرستاری، دانشکده پرستاری و مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک تقدیر و تشکر نمود.
دکتر طاهر احمد ضمن تشکر از حضور نمایندگان معاونت پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی اراک گفتند نجیب ترین نیروها.، نیروهای پرستاری هستند.
همچنین دکتر طاهر احمد جهت حل کمبود پرستاری و مشکلات پرستاری اعلام آمادگی نموده و تاکید کردند حل این مشکل باعث رضایتمندی بیشتر بیماران خواهد شد.
آقای دکترلک ضمن تاکید کمبود پرستار تاکید کردند: با توجه به بازدید میدانی و اطلاعات موجود نسبت پرستار به تخت بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه ۹/. است که حدودا همین مقدار مورد نیاز است. همچنین طبق بازدیدی که انجام شد پرستاران بخش‌ها برکمبود نیروی کمک پرستار تاکید می‌کردند که بایستی کمک و تلاش کنیم با جذب نیروی حرفه ای و غیر حرفه ای و رعایت استانداردها به ضریب مطلوب پرستار و کمک پرستار برسیم البته لازم به ذکر است پرستار و کمک پرستار هر کدام باید در ردیف خودشان بنشینند و با عنایت به شرح وظایف هیچکدام نمیتواند جای دیگری را اشغال کند.

مشاور معاون پرستاری در بازدید از مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد:

مراقبت های پرستاری باید جامع و کل نگر باشد

خانم دکتر مداح در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی اراک،ضمن بررسی نحوه ارائه مراقبت های پرستاری در بخش های مختلف،به استاندارد نیروی پرستاری و گروه پرستاری به ازای تخت اشاره کرد و گفت؛در حال حاضر در کشور از استاندارد نیرو به تخت فاصله داریم.

وی همچنین افزود؛تلاش های خوبی در معاونت پرستاری با حمایت وزیر محترم بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ،سازمان امور استخدامی و سازمان نظام پرستاری،جهت جذب سالانه گروه های پرستاری شکل گرفته که در آینده نزدیک خبرهای خوبی در راه است.

مشاور معاون پرستاری افزود؛مراقبت های پرستاری باید جامع و کل نگر باشد و در رشته پرستاری مدیریت جامع آموزش داده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن