theme wordpress

پیگیری مطالبات کمک پرستاران استان همدان

جلسه بررسی مشکلات کمک پرستاران در بیمارستان فاطمیه همدان با حضور مسئولینی از بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن کمک پرستاران ، در پی انتقال مشکلات کمک پرستاران استان همدان به انجمن کمک پرستاران ، با هماهنگی های صورت گرفته ، جلسه ای با حضور رئیس و قائم مقام این انجمن ، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان ، رئیس ، مترون و مدیر امور عمومی بیمارستان فاطمیه و جمعی از کمک پرستاران برگزار شد.

در ابتدای جلسه مسعود کریم خانی قائم مقام انجمن کمک پرستاران ضمن ارائه توضیحاتی مختصر درباره رده کمک پرستاری و علت و نحوه شکل گیری آن و بیان مشکلات عمده کمک پرستاران مرکز فاطمیه ، تحمیل بار کاری مضاعف و بعضاً خارج از شرح وظایف به کمک پرستاران این مرکز را غیرقانونی دانست.

در ادامه یحیی احمدی رئیس انجمن کمک پرستاران عنوان کرد که پرستاران و کمک پرستاران از هم جدا نیستند بلکه در کنار هم تشکیل دهنده زنجیره ارائه خدمت به بیمار هستند که پرستاران مراقبت های حرفه ای و کمک پرستاران مراقبت های اولیه را به بیمار ارائه می کنند و آسیب نقص در هر حوزه در نهایت به بیمار بازمیگردد و مسئولین این مرکز نباید مشکل کمبود نیروی خود را با افزایش بار کاری کمک پرستاران جبران کنند.

در ادامه خانم دکتر شیرانی مدیر پرستاری دانشگاه ضمن اشاره به این مطلب که کمک پرستاران عضوی از گروه پرستاری هستند ، تحمیل کارهایی خارج از شرح وظیفه به آنان را کاملا غیرقانونی و اشتباه عنوان کرد.

در ادامه خانم شعبانپور مترون مرکز فاطمیه نیز اظهار کرد که دفتر پرستاری بیمارستان تمایل دارد که کمک پرستاران فقط شرح وظایف مصوب خود را انجام دهند و در کنار پرستاران اقدامات بالینی را زیرنظر آنها انجام دهند.

در ادامه دکتر جوزی رئیس مرکز آموزشی درمانی فاطمیه اظهار داشت که طبق آیین نامه مهندسی مشاغل موجود ، نیروی هایی که جذب شده اند باید در رسته شغلی خود خدمت کنند.

در ادامه ، نادی مدیر امور عمومی اسبق مرکز آموزشی درمانی مذکور عنوان کرد که مشکلات مطرح شده توسط کمک پرستاران به حق است و منشا اصلی این مشکلات کمبود نیرو در این مرکز است که به ناچار بار کاری مضاعفی به دوش کمک پرستاران می افتد.

در ادامه ، عبدی مدیر امور عمومی مرکز فاطمیه بیان کرد، در صورت تامین نیرو در این مرکز ، نه تنها مشکلات بیمارستان برطرف می گردد بلکه بار کاری مضاعفی به کمک پرستاران محول نمی گردد.

در پایان مقرر گردید که مطالب مطروحه در قالب صورتجلسه به امضای حاضرین رسیده و کمک پرستاران فقط در حوزه شرح وظایف خود و زیر نظر پرستاران ارائه خدمت نمایند و مشکل کمبود نیروی این مرکز با رایزنی با معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان مرتفع گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن