theme wordpress

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان: کمبود شدید پرستار، کمک پرستار و پزشکان متخصص در استان گیلان

در سفر «قاسم جان‌بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان گیلان

در سفر «قاسم جان‌بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان گیلان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کمبود ۹۰۰ پرستار در این استان خبر داد و گفت: بیمارستان‌های گیلان شدیداً با مشکل کمبود پرستار، کمک پرستار و پزشکان متخصص مواجه هستند.

به گزارش روابط عمومی انجمن کمک پرستاران به نقل از تسنیم، اسماعیل نورصالحی مهم‌ترین مشکلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان را برشمرد و اظهار داشت: بیمارستان‌های استان گیلان هم‌اینک شدیداً با مشکل کمبود نیروی پرستار، کمک پرستار، پزشکان متخصص و بحث فرسودگی تجهیزات درمانی مواجه هستند.

نورصالحی با اشاره به اینکه طبق استانداردهای کشوری به ازای هر یک و نیم تخت بیمارستانی باید یک پرستار وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: در استان گیلان به علت کمبود شدید نیروی پرستار و حتی کمک پرستار در سطح مراکز درمانی هم‌اینک به ازای هر دو تخت بیمارستانی تنها یک پرستار مشغول فعالیت و ارائه خدمت است.

وی کمبود ۵۳۷ نفر کمک پرستار در گیلان و اثرات منفی که این دست از مشکلات بر روی نحوه و سطح ارائه خدمات به بیماران دارند را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: وزارت بهداشت برای آزمون استخدامی امسال سهمیه‌ای برای گیلان در حوزه جذب نیروی پرستاری تعیین کرده که با توجه به نیازهای استان بسیار ناچیز است.

نورصالحی با بیان اینکه سهمیه درنظر گرفته شده توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مورد اعتراض قرار گرفته و وی با جدیت پیگیر حل این مشکل از سوی وزارتخانه بهداشت و درمان است خاطرنشان کرد: علاوه بر نیروی پرستاری و کمک پرستاری، گیلان با مشکل کمبود جراح قلب و کمبود فوق تخصص کودکان نیز مواجه است.

منبع : https://tn.ai/2131638

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن