theme wordpress

خبرنگار روزنامه دریا: دود کمبود کمک پرستار در چشم بیماران

دریانیوز: متاسفانه وزارت بهداشت گویا کمبودها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان هرمزگان را باور ندارد که اقدامی برای رفع مشکلاتش انجام دهد.
هرمزگان با کمبود ۱۶۰۰ کادر پرستار مواجه است که این موضوع فاجعه ای در بخش درمان استان محسوب می شود و باعث می شود نارضایتی پرستاران فعال بدلیل شیفت های سنگین را به همراه داشته باشد که در خدمات‌دهی آنها اثرگذار است و از طرفی هم باعث عدم رضایت مردم و بیماران از خدمات درمانی در بیمارستان ها می شود.

از طرفی دیگر بدلیل مشکلات مالی و اعتباری، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان توانایی جذب کمک پرستار را هم ندارد و دود این کمبود به چشم بیماران می رود. بنظر می رسد نیاز است که مسئولان مربوطه در حوزه پرستاری وزارت بهداشت به هرمزگان سفر کنند و چند روزی را در استان مستقر شوند و با کادر پرستاری و بیماران گفتگو کنند تا از وضعیت بغرنج کمبود کادر پرستار در استان اطلاع یابند و آنگاه شاید تصمیم بهتری برای رفع مشکلات این قشر اتخاذ گردد.

با این بحران کمبود پرستار در هرمزگان نیاز است از یک طرف وزارت بهداشت و دولت مجوز جذب پرستار مورد نیاز در استان را صادر کنند و از طرفی دیگر نیاز استان به جذب کمک پرستار را با تامین اعتبارات برطرف کنند. استان مهاجرپذیر هرمزگان وضعیت درمانی مناسبی ندارد و کمبودهای زیادی در این حوزه وجود دارد و نیاز است که مشکلات موجود با درایت دولت برطرف شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن