theme wordpress

رده کمک پرستاری باید جز مشاغل حاکمیتی وزارت بهداشت قرار گیرد/ بیش از چهل درصد از خدمات پرستاری بر عهده کمک پرستاران است/ سازمان نظام پرستاری کشور از کمک پرستاری حمایت کند

به گزارش روابط عمومی انجمن کمک پرستاران، کریم خانی قائم مقام این انجمن ضمن بیان اینکه رده کمک پرستاری از سال ۹۴ تاکنون چالش های بزرگی را پشت سر گذاشته، اظهار داشت: با آغاز سال ۹۹ و گذشت ۵ سال از خدمت رسانی کمک پرستاران در بیمارستان های کشور زمان آن رسیده است که این رده از دوران پایلوت خود خارج شده و در دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور به رسمیت شناخته شود.

وی در ادامه افزود:بیش از ۱۲ هزار کمک پرستار در بخش دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح بکارگیری شده اند که طبق فرمایش معاون پرستاری وزارت بهداشت و استاندارد های کادر پرستاری، به ازای هر ۴ پرستار باید یک کمک پرستار در سیستم بهداشت و درمان وجود داشته باشد.

کریم خانی با بیان این که کمک پرستار هنوز جزو مشاغل حاکمیتی وزارت بهداشت قرار نگرفته است عنوان کرد: با قرار گرفتن رده کمک پرستاری در مشاغل حاکمیتی وزارت بهداشت و ابلاغ اشل حقوقی این رده در دستورالعمل خرید خدمت گروه پرستاری از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سلیقه ای برخورد کردن در پرداخت های این رده پایان داده می شود.

وی همچنین اظهار داشت: این حق همه کمک پرستاران کشور است که از حقوق و مزایای مشخص در قالب چارت و اشل حقوقی از سوی وزارت بهداشت بهره مند شوند تا بتوانند سبد معیشتی خانواده های خود را به حداقل ها نزدیک کنند.

قائم مقام انجمن کمک پرستاران با اشاره به این که که کمک پرستار جز گروه پرستاری قرار دارد بیان داشت: سازمان نظام پرستاری کشور با توجه به رسالتی که بر عهده دارد، باید در سیاست های خود از کمک پرستاری همانند دیگر رده های گروه پرستاری حمایت کند و انتظار می رود درسال ۹۹ به شکلی رسمی از سوی سازمان نظام پرستاری این اتفاق بیفتد.

وی ضمن بیان این که بیش از ۴۰% از خدمات پرستاری بر عهده کمک پرستاران است تاکید کرد: وزارت بهداشت نباید این رده را به سادگی ببیند و به راحتی از کنار خواسته ها و مطالبات به حق آنان بگذرد، چرا که بی توجهی به کمک پرستاری مصداق بی توجهی به سلامت مردم خواهد بود و اگر کمک پرستاران کم مهری و بی توجهی را مکررا ببینند روحیه خدمتی خود را از دست داده و زنجیره ی درمان قطعا با اختلال رو به رو خواهد شد.

کریم خانی افزود: با توجه به اینکه کلیه رده های غیرحرفه ای پرستاری از جمله بهیار و کمک بهیار از مشاغل وزارت بهداشت حذف شده و تنها رده مورد تایید قبل از کارشناسی پرستاری کمک پرستاری یکساله است، انجمن به نمایندگی از کل جامعه کمک پرستاری کشور انتظار دارد که ردیف مشاغل بهیاری و کمک بهیاری به کمک پرستاری تعلق گیرد و این خواسته به حق باید مورد توجه وزارت بهداشت باشد.

قائم مقام انجمن کمک پرستاران در پایان افزود: در سال ۹۹ استراتژی انجمن بر دو محور مطالباتی مهم اقدام بنا شده است که اولین محور آن، قرار گرفتن رده کمک پرستاری در مشاغل حاکمیتی وزارت بهداشت و دومین محور آن جذب حداکثری این رده در کلیه دستگاه های بهداشتی و درمانی در سطح کشور خواهد بود که بیشترین توان انجمن بر محور اول معطچف خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن