theme wordpress

دیدار رییس انجمن کمک پرستاران با نماینده ولی فقیه در استان همدان

به گزارش روابط عمومی انجمن کمک پرستاران، آیت ا… حبیب شعبانی در این دیدار به عنوان رئیس ستاد مردمی مقابله با کرونا بر لزوم بهره‌برداری از کلیه ظرفیت‌های مردمی تأکید و اظهار کرد: کمک پرستاران به عنوان مجموعه‌ای غیردولتی و دارای تخصص می‌توانند در شرایط امروز کشور تأثیرات بسزایی در کاهش زحمات کادر درمان داشته باشند.

امام جمعه شهر همدان تصریح کرد: طولانی شدن روند شیوع و درمان کرونا ممکن است خستگی و کاهش انرژی و انگیزه به بخش درمان وارد کند در حالی که بهره‌برداری از توان و ظرفیت نیروهای آمورش دیده و متخصص می‌تواند نشاط تازه‌ای به این فضا تزریق کرده و مانع فرسایش جسمی و روحی کادر درمان شود.

وی ضمن استقبال از ارائه پیشنهاد به‌کارگیری کمک پرستاران در شرایط بحران کرونا خاطرنشان کرد: با وجود چنین ظرفیت گسترده و عظیمی هزینه‌های آموزش و جذب گروه‌های مردمی برای کمک به مجموعه درمان کاهش می‌یابد و اثرگذاری بیشتری در روند مقابله با کرونا بروز و ظهور خواهد داشت.

یحیی احمدی رئیس انجمن کمک پرستاران نیز با اشاره به وجود ۵۰۰ نیروی کمک پرستار شاغل در بیمارستان های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان همدان عنوان کرد:  علاوه بر این تعداد، ۴۰۰ نفر نیروی آموزش دیده کمک پرستاری در سطح استان وجود دارند که آماده به کار هستند.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد از مجموع مراقبت های پرستاری برعهده کمک پرستاران است تاکید کرد کمک پرستاران بیشترین ارتباط را چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ طول ارتباط با بیماران در بین کادر درمانی دارند.

احمدی ضمن بیان این که عملکرد ۳ ساله کمک پرستاران در سطح بیمارستان های کشور نشان از توانمندی این رده بوده است گفت: کمک پرستاران کشور این را اثبات کرده اند که حلقه ای بسیار توانمند برای گروه پرستاری هستند و می توانند با انجام شرح وظایف خود بار و فشار کاری را از روی دوش پرستاران بردارند.

مسعود کریم خانی قائم مقام انجمن کمک پرستاران عنوان کرد: وجود ۲۰ هزار نیروی کمک پرستار دوره دیده در سطح کشور می‌تواند در شرایط بحران کرونا و پس از آن بخش مهمی از بار بهداشت و درمان را به دوش کشیده و از تحمیل هزینه‌های اضافی از جمله آموزش نیروهای غیرمتخصص مردمی در این شرایط جلوگیری کند.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به شرایط بحرانی و با توجه به پتانسیل بسیار خوب و کارامد نیروهای کمک پرستاری در سطح کشور، در صورت نیاز به این نیروها در مراکز بهداشتی و درمانی، می توان از داوطلبینی که در سامانه انجمن کمک پرستاران ثبت نام نموده اند بکارگیری کرد و انجمن اعلام آمادگی خود را در این خصوص اعلام میدارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

موبایلتو شارژ کن